Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli bir uluslararası etkinliktir. 

Bu yıl  30  Ağustos-4  Eylül  2022  tarihleri  arasında  Karadeniz'de gerçekleştirilecek  olan  TEKNOFEST  Havacılık,  Uzay  ve  Teknoloji  Festivalinin  her  yıl  gelişerek düzenlenmesini teminen yurtiçi ve yurtdışında duyurulmasına büyük önem atfedilmektedir.

T.C.  Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın  paydaşı  olduğu,  bu  yıl  teknoloji  yarışmaları  arasında düzenlenecek olan ‘Turizm Teknolojileri Yarışması', dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te ikinci kez yerini almıştır. TEKNOFEST Havacılık,  Uzay ve Teknoloji Festivali  kapsamında  düzenlenen  gösterilere, aktivitelere ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup herkese açık olacaktır. Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/ ve https://www.teknofest.org/en/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.Teknofest22 Afiş.png